Grupa Bemo

Jesteśmy wiodącą w Polsce
grupą motoryzacyjną

Nasza historia zaczyna się od postaci Piotra Mrugalskiego, związanego z motoryzacją od samych początków swojej kariery. Najpierw, na własną rękę, importował on do Polski nowe auta różnych marek z Europy Zachodniej, żeby już w 1993 założyć własną, autoryzowaną przez Forda firmę – Bemo Motors.

 

Początkowo samochody były sprzedawane z niewielkiego, skromnego obiektu, w którym mieściły się równocześnie tylko 3 czy 4 auta. Mieścił się on w Poznaniu, przy ulicy Mogileńskiej, dokładnie tam, gdzie obecnie stoi nowa, znacznie większa siedziba firmy.

Poznaj historię naszej firmy:

Tak zaczął się nasz marsz w górę na drodze do zostania jedną największych niezależnych grup dealerskich w Polsce. Pierwszym sposobem na rozwój była wielooddziałowość. W 2001 roku zdecydowaliśmy się na wyjście poza Poznań do odległego o ponad 240 kilometrów Szczecina. W 2004 otworzyliśmy salon Bemo w Koszalinie – Stare Bielice, a rok później kolejny oddział w Poznaniu, przy ul. Opłotki. Wszystkie z autoryzacją Forda.

 

Po rozwoju terytorialnym przyszedł czas na rozbudowanie portfolio naszych marek motoryzacyjnych. W 2005 kupiliśmy szczecińską firmę Auto Bruno związaną z Volvo. W 2008 w ramach grupy rozpoczęliśmy działalność marki Auto Club z autoryzacją Hyundaia. W międzyczasie powstała nasza druga lokalizacja Forda w Szczecinie, a w Grupie Bemo dodaliśmy nowy element struktury: brand Auto Studio, za którym kryje się autoryzacja premium od marki Mercedes. Ukoronowaniem naszego rozwoju było pojawienie się Bemo Motors w stolicy Polski, w której powstał salon Forda, oraz poszerzenie naszej oferty markowej o Mazdę i Peugeot. 

Od kilku lat Grupa Bemo zarządzana jest wspólnie przez Piotra Mrugalskiego oraz jego syna, Błażeja Mrugalskiego, który do odpowiedzialnej roli przygotowywany był od najmłodszych lat. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywał współpracując ze wszystkimi działami, uczestnicząc w ich codziennej pracy. 

Sukcesywny rozwój naszego portfolio dealerskiego trwa. W 2014 roku rozpoczęliśmy sprzedaż i świadczenie usług serwisowych dla marki Peugeot w Poznaniu, a w 2018 roku dla marki Citroen. Od tamtej pory w Grupie pojawiła się także marka DS, której Grupa Bemo jest dziś jedynym dealerem i autoryzowanym punktem serwisowym w województwie wielkopolskim. 

W ramach Auto Club stabilnie funkcjonują salony w Poznaniu, przy ulicy Opłotki 15 oraz w Złotnikach, przy ulicy Obornickiej 4. Oba obiekty od roku 2022 oferują pojazdy Peugeot i Citroen a od lutego 2023 także Opla. W 2023 roku otwarte zostały także lokalizacje: łódzka przy Pabianickiej, szczecińska przy Andre Citroena i swarzędzka przy Wrzesińskiej 191 (Citroen, Peugeot i Opel) oraz Wrzesińskiej 178 (Hyundai). 

W 2023 roku Grupa otworzyła wielomarkowy obiekt w Falentach koło Warszawy przy Alei Krakowskiej 8, gdzie pod jednym dachem oferuje markę Opel i Hyundai oraz nowości w portfolio: Alfę Romeo, Jeepa oraz Fiata. Na miejscu otwarto także autoryzowany serwis dla marek Dodge, Chrysler i RAM.

Koniec 2023 roku to także duża inwestycja w nową markę na rynku polskim – MG Motor. Grupa Bemo rozpoczęła sprzedaż pojazdów MG pod szyldem MG GB, otwierając salon na warszawskim Ursynowie przy ulicy Romera 14 i zapraszając pierwszych Klientów do lokalizacji w Poznaniu, przy ul. Obornickiej 4 w Jelonku i Wrzesińskiej 178 w Swarzędzu.

Piotr and  Monika Mrugalski established company Bemo Motors Dealer Ford in Poznan
1996
Bemo Motors classified Top 3 Ford Dealer in Poland

Company Auto Galleria started business, which leasess passenger cars and commercials vehicles

2004
Bemo Motors started up Ford Dealership in Koszalin
2008
our Group opened in Szczecin Ford Dealership (Bemo Motors) and also Multi Dealership salon of Mitsubishi, Hyundai and Suzuki brands.